Співоче поле заселили велетенські комахи, рідкісні птахи та дикі звірі. Тут відкрилася квіткова виставка «Планета диких тварин».

Одна із тематичних локацій представляє комах – найчисельніший і найрізноманітніший клас в усьому тваринному царстві. На Співочому полі можна побачити велетенських бабку, мураху та метеликів. Для створення композиції було встановлено металеві конструкції-каркаси та висаджено більше 20 тисяч однорічних квітів.  

Адреса «Планети диких тварин» – вул. Лаврська, 31 (Співоче поле Печерського ландшафтного парку). Виставка працює до 1 серпня щодня з 10:00 до 20:00.

 


Простору потрібні форми: підстрижені кущі, міксовані композиції з рослинами, підібраними по висоті й кольору.

На відміну від санітарної обрізки, коли видаляються сухі гілки, формувальна обрізка дозволяє створити геометричні фігури, виростити доглянуту живу огорожу. Щоб листяному кущу надати потрібної форми, його обрізку слід починати з раннього віку. Чагарники слід обрізати регулярно, кілька разів на рік.


Цього літа доводиться частіше викошувати газони, і причина тому – часті дощі, завдяки яким трава росте швидше. Викошені газони у парках та скверах, на бульварах і транспортних розв’язках виглядають доглянутими. Крім того, висока трава приховує чимало «сюрпризів», наприклад, сміття, яке звідти важко прибрати. Такі зарості полюбляють кліщі.  

Викошування газонів триває. 


9 червня у Святошинському районі буде проводитися обробка зелених зон від кліщів.

Спеціалісти оброблятимуть локації  акарицидними речовинами зранку, до настання спеки. Прохання обмежити активний відпочинок у час обробки територій.  Хоча вже за 2-4 години акарицид не нашкодить людям чи тваринам, краще обмежити пересування обробленими ділянками.

Зокрема, за умови сприятливої погоди, заплановано обробити об’єкти з великим рекреаційним навантаженням:

  • Парк «Совки»;
  • Парк «Інтернаціональний»;
  • Парк «Юність»;
  • Парк ім. Генерала Потапова;
  • Парк на вул. Феодори Пушиної;
  • Парк на просп. Перемоги, 133-135;
  • Бульвар Академіка Верндаського;
  • Сквер на вул. Котельникова, 26-32.

Варто зазначити, що кліщі обирають місця із високою густою травою, чагарниками, території із самосівами. Тому працівники КП УЗН Святошинського району постійно проводять викошування газонів, ліквідовують захаращення, обрізають поросль, прибирають опале листя.


Газони також потребують ремонту. Найчастіше газон страждає від автомобільних шин. Тож, щоб вберегти ділянку від охочих паркуватися, огороджуємо територію, як це зробили на проспекті Перемоги й вул. Анатолія Петрицького. А на роз’вязці на площі Героїв Бресту підсіяли газон там, де від постійного протоптування утворилася «лиса доріжка».

За сприятливою погоди, насіння газону проросте вже за 7-10 тижнів. Важливо в цей час не ходити по молодій траві, щоб вона змогла вирости й укріпитися.


Насолоджуватися літом доволі просто, якщо помічати його подарунки. Дерева ловлять вітер зеленим листям, барбарис виділяється своїм пурпуровим листям, а платан дивує колючими горішками.

Все це можна спостерігати зараз у сквері на бул. Академіка Вернадського, між вул. Депутатська та просп. Перемоги. І ніби сам вчений запрошує зупинитися тут на мить.


5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища. В цей день слід подякувати тим, хто бореться за чистоту нашої планети, її довкілля, хто піклується за чистоту рік, повітря і лісів, хто береже та рятує нашу природу. Разом з тим, кожен з нас теж може щодня робити свій маленький вклад у збереження навколишнього середовища. Все просто: достатньо не смітити на природі, прибрати після відпочинку у лісі чи біля річки, відмовитися від зайвого пластику, висадити дерево чи кущі, менше користуватися авто
Вітаємо з професійним святом фахівців з Управління екології та природних ресурсів КМДА. Віримо, що завдяки вашій наполегливій роботі у Києва буде чисте майбутнє!

Ведучі телеканалу «Інтер», «Радіо П’ятниця», а також Ольга Сумська та Артур Боссо висадили дерева на бульварі Академіка Вернадського. Спільними зусиллями було висаджено 20 тополь «Італіка». Сорт був обраний не випадково, адже саме ці дерева не утворюють пух.

Захід проходив у рамках всеукраїнської акції «Посади дерево». Дякуємо телеканалу «Інтер» за ініціативу і кожному, хто долучився  до заходу!


Більшість декоративних кущів  – досить витривалі. Проте їм все ж потрібен постійний догляд.

Якщо молоді насадження потребують постійного поливу, то тим, що вже укорінилися, полив обов’язковий в період посухи. Крім того, молодим чагарникам потрібне підживлення. А щоб кущі виглядали доглянутими, слід прополювати лунки від бур’янів. Мульчування – хороший спосіб стримати бур’яни і разом з тим, підживити рослини. Слід також вчасно обробляти кущі від шкідників та можливих хвороб. І звісно, якщо кущі висаджені у живу огорожу або повинні бути певної форми, необхідна стрижка.


Висаджені геометричними фігурами або візерунками з плавними лініями, на центральних алеях парків або ж на клумбах вздовж доріг – квіти завжди притягують погляди.
Вчені довели, що квіти впливають на самопочуття людини. Є навіть термін «квіткова терапія». За теорією Айзмана, кольори квітів впливають на емоційний стан людини. Наприклад, червоний підвищує енергійність людини, підвищує імунітет. Жовті квіти покращують настрій. Жовтогарячі – виводять з депресії. Зелений колір заспокоює, а фіолетові – знімають стрес.
 
1 2 3 74