Виставка тюльпанів – це 700 тисяч різнобарвних квітів, нові фотозони і позитивні емоції. Лише для композиції, яку висаджували ми, було обрано 9 сортів тюльпанів. Загалом же у парку Співоче цвіте 30 сортів тюльпанів, а також крокуси, нарциси, мускарі, гіацинти. Виставка триватиме до 23 травня, тож встигніть намилуватися цією красою!


У наших парках «Совки», «Інтеранаціональний» та «Юність неймовірна краса – цвітуть декоративні сливи. Здається, що це живі картини, написані рукою професійного художника, а в інший момент, при поруху вітру, квіти нагадують ніжних метеликів, що готові злетіти у голубе небо. Часу насолодитися цим квітом обмаль – ловіть мить!


З кожним днем стає все тепліше і все більше барв наповнюють простір. Навесні чи не щодня помічаєш щось нове: листя спіреї, що поступово набирає кольору, пуп’янки черемхи, що от-от розкриються ніжним цвітом, сонячні квіти форзиції. Гуляючи у парках та скверах, не поспішайте, насолоджуйтеся весною наповну!


Газони швидко набираються сил і росту. Щоб дати траві можливість розвиватися та рости інтенсивніше, слід вчасно її косити. Зараз саме час перших викошувань, поки паростки не надто високі. Якщо трава переростає, паростки стають тоншими, втрачають пружність і стійкість до витоптування. Після викошування утворюються нові паростки і коренева система рослин краще розвивається.


У сквері між вулицею Семашка та просп. Академіка Палладіна висадили 17 крупномірних платанів. Вони з’явилися з ініціативи та за підтримки меценатів – Фоп Чуланова Вікторія. Приємно, коли громадськість та бізнес долучаються до створення природного затишку!
А в парку «Совки» працівники КП УЗН висадили живопліт із 300 кущів дерену білого.

Сьогодні спіймали на гарячому тих, хто влаштовує сміттєзвалища. Дві жінки принесли пакети із сміттям, щоб лишити їх на розі вулиць Академіка Єфремова та Осінньої. Цього разу вони з пакетами й пішли.

На цьому місці постійно створюють сміттєзвалище, яке доводиться прибирати тракторами. Відтепер ця територія під відеонаглядом. Тож кожного порушника будемо знати в обличчя, і подавати  відповідні звернення в поліцію.

За порушення благоустрою, а саме так називається викидання сміття просто посеред міста, передбачено штраф (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

  • від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності.

Якщо Ви станете свідком того, як хтось звалює сміття на газони, у парках чи скверах, просто посеред вулиць чи лишає десь «під огорожею»  – звертайтеся в поліцію! Якщо помітили, що хтось привіз сміття автомобілем і викидає у місцях не призначених для цього  – записуйте номер авто, фотографуйте і теж інформуйте поліцію.

Давайте берегти наше місто!


Сезон викошування газонів розпочато. Важливо не дати траві перерости, коли стебла витягуються і втрачають пружність. Викошування сприяє утворенню нових паростків, дає стимул кореневій систему розвиватися.
Сьогодні наші косарі працювали на вул. Єфремова, у сквері на просп. Перемоги, 97 та у сквері на вул. Чорнобильській, 24/16.

Вже зовсім скоро, коли весна справді стане теплою, почнемо висаджувати квіти. А до того часу, слід підготувати місця для них: видалити бур’ян та рослинні рештки, перекопати квітники. Ми вже в очікуванні яскравих барв, які заграють на тлі зелених газонів.
А щоб газони справді були зеленими, продовжуємо їх ремонтувати. Після сходження першої трави добре видно місця, де газон вже не виросте і його слід відновити. Деякі ділянки доводиться огороджувати стовпчиками, щоб вберегти від витоптування та заїзду автомобілів. Тож, якщо бачите поміж зелених смуг газону «зачорнену» ділянку, це значить, що тут ремонтували газон.

10 струнких крупномірних лип висаджено на вул. Єфремова. Нові дерева доповнили вже існуючий ряд дерев – їх висадили на місці «прогалин».

Хоч липа й тіньовитривале дерево, все ж їй більше до вподоби сонячне місце – тут вона ростиме швидше і пишніше. Липа легко переносить обрізку, її крону легко формувати. На честь липи названо другий місяць літа, адже раніше вона цвіла саме в цей час. Проте зі змінами клімату, зараз липа починає квітнути в середині червня. Вона має духмяний аромат, який ні з чим не сплутати.


Все вже прокинулося після зими та починає набиратися сил, щоб вже зовсім скоро зазеленіти та зацвісти. Тож важливо зараз допомогти молодим рослинам отримати максимум вологи та повітря. Після зими проводиться розпушування ґрунту у пристовбурових лунках дерев та в посадках кущів. Відтак волога при поливі та під час дощу краще проникатиме до коріння.

На фото оновлений сквер на вулиці Зодчих, 36-38. Наприкінці 2019 року тут були висаджені нові дерева та різні кущі, а також живопліт з 1,5 тисячі кущів з білого дереву.

1 2 3 72